כיוון פרונט בחורף או בקיץ
תמונה של כיוון פרונט

כיוון פרונט בחורף או בקיץ

כיוון פרונט

הרבה פעמים, השאלה הראשונה שנשאלת בנושא זה היא – מה זה בכלל כיוון פרונט? כיוון פרונט הוא בעצם כיוון זוויות ההיגוי. כלומר, בזמן שהרכב עומד על משטח ישר, צריכה להיווצר זווית מסוימת בין הגלגלים לבין הכביש, ועל הגלגלים להיות מקבילים לחלוטין זה לזה. הזווית עצמה נקבעת על פי הוראות היצרן, והיא קריטית לשמירה על תקינות הרכב ולבטיחות הנסיעה. כשהפרונט אינו מכוון כראוי, עלולות להיות עלייה בצריכת הדלק, רעידות של ההגה, שחיקה מוגברת של הצמיגים, וכן שינויים באחיזת הרכב את הכביש.

חשיבות כיוון הפרונט

בישראל, המודעות לחשיבות כיוון הפרונט איננה מספיק גבוהה. אולי מאחר ואנחנו מניחים תמיד ש"יהיה בסדר", או אולי כי ישראלים אוהבים להימנע ממוסכים ולחסוך בכסף על הטיפולים. אפשר לדמיין למשל את תומר ומאיה, זוג צעיר מצפון הארץ בתחילת חייהם, שניהם סטודנטים הנאלצים לחסוך בכל הוצאותיהם כדי לממן את הלימודים ולחסוך לעתידם המשותף. תומר קנה רכב זול כדי שמאיה תוכל להגיע אל מקום עבודתה לאחר הלימודים.

כיוון פרונט המשך הסיפור

לאחרונה מאיה סיפרה לתומר כי ההגה התחיל לרעוד לה בנסיעות לעבודתה בעיר הסמוכה, והאוטו מושך מעט שמאלה. על אף שברור כי תומר ומאיה מעדיפים להימנע מכל הוצאה כספית בשלב זה של חייהם, תומר חשש כי הרעידות יכולות להעיד על בעיה חמורה יותר, והחליט ללכת למוסך לצורך כיוון פרונט. הוא אמנם נאלץ לחשב מחדש את הוצאותיהם הכספיות לאותו חודש, אבל בכך הוריד משמעותית את הסיכוי שמאיה תפגע בתאונת דרכים בכביש מהיר. במקרים מסוג זה, אין ספק כי תומר פעל בדרך הנכונה ביותר ושמר על משפחתו בטוחה.

איך יודעים שהגיע הזמן לכיוון פרונט?

ישנן כמה דרכים לדעת שרכבך זקוק לכיוון פרונט:

  • ההגה מתחיל לרעוד בעת נסיעה במהירות בינונית או גבוהה
  • משיכה של ההגה ונטייה לסטייה, ימינה או שמאלה
  • שחיקה מוגברת של הצמיגים, באופן לא אחיד, כשצדו הפנימי של הגלגל נשחק מהר יותר מצדו החיצוני או להיפך
  • לאחר החלפת חלקים מסוימים ברכב, כמו למשל משולש או בולם זעזועים
  • לאחר תאונה, חזיתית או צדדית
  • לאחר שהתגלה צורך בעת טסט שנתי

עוד מאמרים בנושא:

קונה רכב לגריטה>> | גריטת רכבים כל הפרטים>>

כיוון פרונט בקיץ

כיוון פרונט לכל אחת מעונות השנה יש השפעות שונות על צמיגי רכבך. בקיץ, החום הנוראי הופך את האספלט לרותח, ואת צמיגי המכונית לכמעט מבעבעים מחום. הצמיגים עלולים, רק בשל החום, לאבד מגמישותם ולהתעוות. בשל סכנות אלה שבכל מקרה עלולות לפגוע בצמיגים ובבטיחות הנסיעה, הסכנה שבפרונט שאיננו מכוון רק גוברת. שחיקת גלגלים נוספת, הנובעת מחוסר איזון, יכולה להוביל לתאונה.

כיוון פרונט בחורף

לאחר הקיץ החם, גלגלים שאינם מטופלים עלולים להתגלות כבעיה. אם נוסיף לכך את רטיבות הכביש, הרוחות שיכולות לטלטל את הרכב ואת הנטייה להחלקה בבוץ של הגשמים הראשונים – אחיזת הכביש של הרכב מעולם לא נראתה חשובה יותר. משיכת ההגה לאחד הצדדים יכולה להיות משמעותית מאוד בחורף, בו סכנת ההחלקה והסטייה הן מראש גדולות יותר מאשר בקיץ.

האם כדאי לדחות את כיוון הפרונט?

כפי שעשה תומר, אשר פנה למוסך לכיוון פרונט , מומלץ מאוד שלא להזניח את הנושא. כיוון פרונט חשוב ומשמעותי לבטיחות הנסיעה, בכל עונות השנה ובכל מצב. ניתן בקלות להגיע אל מוסך העוסק בכך לצורך כיוון פרונט בחיפה, בתל אביב, בבאר שבע ובכל עיר בארץ. באופן זה ניתן גם לחסוך בכישלונות אפשריים בטסטים שנתיים, וגם להבטיח את בטיחות הנוסעים ברכב ויתר הנוסעים על הכביש.

100% אמינות

רק 30 דקות לקנות ולפנות את הרכב במחיר הטוב ביותר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחל שיחה
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?