קניית רכב חדש או משומש – מה עדיף?
האם לקנות רכב חדש או משומש?

קניית רכב חדש או משומש – מה עדיף?

קניית רכב חדש או משומש – מה עדיף?

כאשר רוצים להחליף רכב, תמיד ישנה ההתלבטות בין קניית רכב חדש או משומש. לכל אחת מההחלטות יש כמובן יתרונות וחסרונות וכל אדם צריך לעשות את השיקולים האישיים שלו בתהליך קניית רכב.

שוק הרכב בישראל פורח מדי שנה וניתן לראות עליה במסירת רכבים חדשים כבר למשך תקופה ארוכה מאוד.

כמובן שהשיקול המוביל בתהליך קניית רכב הוא השיקול הכלכלי, כפי שמתקיים כמעט בכל תהליך קניה של מוצר חדש. אך חשוב להבין שהשיקול הכלכלי צריך להיות מחושב לאורך זמן ולא להתייחס רק לסכום שאמור לשמש לרכישה בפועל.

עוד שירותים שתמצאו אצלנו

קונה רכבים לפירוק במזמון >>

למאמר מקיף על גריטת רכב לחצו>>

הסיבות המרכזיות לקניית רכב חדש

-קניית רכב חדש או משומש שקט לאורך זמן– כמו בכל דבר אחר, כאשר רוכשים רכב חדש ישנו יתרון עצום בכך שהרכישה של מוצר חדש שלא השתמשו בו נותנת שקט וודאות לתקינות הרכב לאורך זמן. החשש הגדול של אנשים מקניית רכבים משומשים הוא שהשימוש לאורך זמן דורם לתקלות ושיבושים במערכות הרכב שעלות תיקונן במוסך היא גבוהה. רכב חדש בהחלט מבטיח שקט בגזרת התקלות המכניות לאורך זמן.

-הריבית נמוכה– בשנים האחרונות הריבית הממוצעת במשק נמוכה מתמיד. עובדה זו משפיעה באופן ישיר על קניית רכב חדש כיוון שמרבית האנשים יזדקקו להלוואה כלשהי כדי לבצע את הרכישה בפועל. כאשר הריבית נמוכה זה זמן מתאים לקחת הלוואה.

-שיפורים ושדרוגים– אחד היתרונות בקניית רכב חדש הוא כמובן כניסתם של שיפורים ושינויים במערכות הרכב השונות. הדבר חשוב במיוחד בתחום הבטיחות, שחברות הרכב כל הזמן חוקרות ומפתחות כדי לשפר אותו. ברכבים חדשים היום מותקנות מערכות בטיחות מתקדמות שיכולות להתריע על סכנות בדרך ואפילו להגיע למצב של מניע תאונה בפועל- מערכות שבעבר היו בגדר חלום הן היום בגדר רכיבים בסיסיים ברכבים חדשים ולכן כדאי להשקיע.

-קניית רכב חדש או משומש פטור ממבחן שנתי– אחת המטלות השנואות ביותר על אנשים היא העברת הרכב את מבחן הכשירות השנתי המכונה גם טסט לרכב. קניית רכב חדש מעניקה היום פטור ממבחן הרישוי השנתי למשך שלוש שנים, מה שמקל מאוד על בעל/ת הרכב.

עוד כתבות בנושא:

גריטת רכב מאמר מקיף >> | משה נונה קונה רכבים לגריטה>>

הסיבות המרכזיות לקניית רכב משומש

-קניית רכב חדש או משומש ערך הרכב– ידוע כי קניית רכב חדש אינה מאוד כדאית מבחינה כלכלית שכן לא משנה באיזה מחיר מצויין הוא נקנה, הרכב יאבד מערכו בכל שנה כעשרה אחוזים ובשנים הראשונות אף יותר. לכן, לאורך זמן, אין ספק כי ההחלטה הכלכלית הנבונה היא לבחור בקניית רכב משומש אך לא מאוד ישן- אז אפשר ליהנות מהיתרונות של מערכות חדישות מצד אחד אך לא להיתקל בתקלות בלאי קשות של רכבים מאוד ישנים.

-שעבוד להלוואה– מעטים האנשים שיכולים להרשות לעצמם לרכוש רכב חדש מבלי לקחת הלוואה. למרות היתרון של הריבית הנמוכה שהוזכר קודם, עדים ברור כי המצב האידיאלי עבור כל אדם הוא להיות ללא חובות בכלל או לפחות לצמצם אותם למינימום ההכרחי. לכן יש יתרון ברכישת רכב משומש שנקנה ללא לקיחת הלוואה.

מתי עוד כדאי לקנות רכש?

-קניית רכב טוב יותר– כאשר עומדים בפני הוצאה כספית גדולה כמו קניית רכב, נכנס גם השיקול של איכות המוצר כמובן. אם מוותרים על קניית רכב חדש, ניתן להגיע לרכישת רכב איכותי יותר, גם אם הוא משומש.

מי שהאיכות חשובה לו יותר מהכל, יעדיף לרכוש רכב משומש מסוג מוצלח הרבה יותר מאשר להסתפק במועט מבחינה איכותית רק כדי לרכוש רכב חדש מהניילונים.

ניתן לראות, אם כן , שישנן סיבות טובות גם לקניית רכב חדש וגם עבור קניית רכב משומש. חשוב לזכור לעשות את כל השיקולים לפני הרכישה ולבדוק את כל האפשרויות ולהחליט מהי ההשקעה הכדאית ביותר שגם תתאפשר כלכלית וגם תוציא אתכם מרוצים מהרכב שרכשתם.

 

100% אמינות

רק 30 דקות לקנות ולפנות את הרכב במחיר הטוב ביותר

  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
התחל שיחה
1
היי, איך אפשר לעזור?
התחל שיחה
שלום איך נוכל לעזור?